Bowling Salonu Nasıl Açılır, Maliyeti Nedir?

Bowling Salonu Nasıl Açılır, Maliyeti Nedir?

80’lerin 90’ların popüler bilardo salonlarının yerini alan, günümüzde bilhassa üniversite öğrencilerinin vakit geçirmek için tercih ettiği nezih eğlence mekânları, “Bowling Salonları” dır. Çoklu arkadaş gruplarının bir arada aynı anda oynayıp eğlenebildiği sayılı oyunlardan olan Bowlingin toplum içinde popülerliği hızla yükselmektedir. Eğlenceli olduğu kadar içinde barındırdığı yarışmacı ruh ve zorluğu ile gençlerin hem eğlenmek hem de geleceğe güzel anılar bırakmak için uğrak mekanları haline gelmiştir.

Peki, bowling salonu nasıl açılır maliyeti nedir? Öncelikle bowling salonu açmak için bowling salonu ölçüleri, bowling salonu malzemeleri ve bowling salonu bayilikleri gibi önemli etmenlere dikkat etmek gerekir. Ama her yerde bulabileceğiniz teknik detaylarla yazıyı doldurmayacağım. Onun yerine her girişimcisinin ilk odağı kardan bahsedeceğim.

Bowling Salonunda Ne Kadar Para Kazanırım?

Bütün işlerde olduğu gibi yatırım yapılan herhangi bir işten kazanılan para ve yapılacak kar o iş yerini açacağınız bölge ve sizin işletmeciliğinize bağlıdır. Fakat ortalama bir oyunun getirisinin 30 lira olduğunu ve oyunun yaklaşık 1 saat sürdüğünü varsayarsak oldukça karlı bir iş olarak bakabiliriz. Bir diğer araştırmamıza göre bowling salonu getirisi yerine ve işletmeciliğine göre değişse de ortalama 4 ile 7 bin lira arasında bir kar bırakıyor. Söylemiş olduğum üzere bu kar oranı sizin işletmecilik becerilerinize göre artış veya azalış da gösterebilmektedir ve tabi ki salonunuz da karınızda çok büyük bir etken olacaktır.

Nasıl Bir Salon Açmalıyım?

Öncelikle günümüz hizmet sektöründe iş anlayışı bir başka değişle müşteri istekleri çok hızlı bir şekilde değişmektedir. Bundan 10 yıl öncesinin mekânları ile şu anki mekânlar karşılaştırıldığında değişim gayet belirgin. Bu yüzden bowling salonu kuran firmalar seçilirken bugünün değil gelecek 10 yılın ihtiyaçlarına uygun firmalar seçilmesi sizin büyümenizde ve gelişmenizde çok önemli bir rol oynayacaktır. Peki ya hazır olan yere yatırım yapılsa nasıl olur?

Bowling Salonu Devralabilir miyim?

Çok uç bir durum olmadığı takdirde bir kişi sizin çok rahat şekilde kar edeceğiniz yeri kolay kolay satmaz. Fakat iş büyütme, paraya ihtiyacı olma gibi durumlardan insanlar yaptıkları işi değiştirmek zorunda kalabilirler. Satılık bowling salonunun en büyük avantajı hazır müşterisinin olmasıdır. Bir takım değişikliklerle bowling salonunun müşterisini artırıp daha fazla kar edebilirsiniz.

Tabi yeni bir iş kurarken şunu unutmayınız. Fizibilite raporları ya da ön araştırma yapmak bir işten kar etmenin ilk adımıdır ve ilk adımı atmazsanız asla yürüyemezsiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir