Çok Para Kazandıran Yüksek Maaşlı Meslekler

Çok Para Kazandıran Yüksek Maaşlı Meslekler

Hayatımızı tam anlamı iyi yaşamak amacı ile eğitim ve öğretimle geçirdiğimizi göz önünde bulundurursak şüphesiz ki herkesin amacı iyi maaşlı bir işe sahip olmak, kendisine ve ailesine iyi bir hayat sağlamaktır. Bu yazımızda siz okurlarımıza, yüksek maaşla gerçekleştirebileceğiniz meslekleri sıralayacağız.

Pek fazla insanın yaptığı, kendine özgü bir iş tanımı olan yarış mühendisliği, bomba imha dalışcılığı, özel uşak, sosyal mühendislik gibi meslekleri araştırdık ve maaşlarını listeledik. Çılgınlar gibi para kazanılan meslekler isterseniz, bu 4 iş kolundan birini seçebilirsiniz.

1 Youtuberlık ve Twitch Yayıncılığı

Teknoloji çağının gelmesi ile internetin hızlı yükselişinin en büyük etkilerinden biri de televizyonların yerini Twitch ve Youtube’un almasıdır. Twitch’de canlı yayın yaparak bağış ve abonelikler ile çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Twitch dünyası daha çok oyun odaklı yayınlara sahip olsa da IRL (In Real Life / Gerçek Hayatta) bölümü ile sizlere normal yaşamınızı ve oyun harici yetenekleriniz sergileme şansı veriyor. Twitch’in en çok kazananları ise şüphesiz ki Ahmet ‘’Jahrein’’ Sonuç, Tuna ‘’Pintipanda’’ Akşen, Ferit ‘’Wtcnn’’ Karakaya’yı gösterebiliriz.

Youtube’a geçecek olursak, her ne kadar Youtube üzerinde canlı yayın yapma imkânınız olsa da getirişi şimdilik yok denebilecek seviyede, ancak bildiğiniz üzere Youtube bir video yayımlama servisidir. Youtube gelirleri yüklediğiniz videoların aldığı izlenmeler ile Youtube tarafından verilmektedir, ek olarak aldığınız reklamlar ve sponsorluklar ile çok ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Youtube’un en çok kazananı ise şüphesiz Enes Batur’dur.

2 Yarış Mühendisliği

Yarış mühendisleri, yarış arabasıyla ilgilenen kişiler mekanikerler ile sürücü arasında tercümanlık etmektir. Mühendis sürücüden geri bildirim alır, sonra elindeki tüm bilgileri çözümler ve analiz eder. En yüksek performansa ulaşılabilmesi için nasıl regülasyon yapılacağına karar verir. Sonrasında ise verilen kararlarının mekanikerler tarafından uygulanmasını sağlar. Oldukça yüksek maaşlı meslekler arasında bulunan yarış mühendisleri aylık 20-30 bin lira civarında maaş almaktadır.

3 Bomba İmha Dalışçılığı

İş Tanımı: Denizin dibine kadar inmek, patlamamış durumdaki patlayıcı, mayın, bomba gibi tehlikeli maddeleri bulmak. Sonrasında tehlikeli maddeleri güvenli şekilde karaya çıkarmak veya denizin altında güvenli bir şekilde imha etmeye bomba imha dalışçılığı denilmektedir. Yüksek Maaşlı Meslekler arasında olan bomba imha dalışçılığı ingilterede özel sektörde çalışanlar aylık 60 bin pound gibi bir maaş almaktadır.

4 Özel Uşak

Özel Uşaklık, Zenginler her zaman güvenebileceği bir özel uşak aramaktadır. Özel Uşak, patronun verdiği her işi yapar, evdeki diğer çalışanları yönetir. Bu mesleğin eğitimi için İngiltere’de özel okullar kurulmuş. Özel uşağın yıllık maaşı 50 bin lira civarındadır.

5 Sosyal Mühendislik

Bazı yollarla oldukça büyük şirketlerin ticari açıdan önemli bilgilerine rakip firma için erişim sağlamaktadırlar. Teknik yönden önemli bir birikim isteyen bu meslek çalışanları psikoloji konusunda da yetkin olmalı. 30 bin lira seviyesinde maaşı olan bu sosyal mühendislik yüksek miktarda para kazandıran meslekler arasında gösteriliyor.

6 Seislik

Seislik, özellikle yarış atları yetiştiren, eğitim ve bakımını üstlenen çiftlikler için oldukça yüksek maaşlı bir meslektir. Yetiştirdiğiniz At başına aldığınız paranın yanı sıra, Atın kazandığı yarışlar üzerinden de karınız bulunmaktadır. Doğada yaşamayı seven, hayvanlarla iyi geçinebilen kişiler için önerimizdir, alacağınız temel birkaç eğitim ile çok rahat bir şekilde iyi gelirli bir mesleğe sahip olabilirsiniz.

 Verdiğimiz öneriler ile sizlerde yüksek maaşlı mesleklerde çalışmaya başlayabilir, gelir gücünüzü arttırıp daha iyi bir hayat yaşayabilirsiniz.

 

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir