Esnaf Kredisi

Esnaf Kredisi

Yeni iş yeri açmış, aklının bir köşesinde hep bir dükkan açma hayali olan ve nakite sıkışmış esnaf kardeşlerimiz işte bu yazımız tam size göre. Hayallerimizin peşinden koşmalı ve onları gerçekleştirmeye çalışmalıyız tabi bu yolda karşımıza birçok zorluk çıkacak gelin biz size başlıca sorun olan maddi sorunları  çözerken belirleyeceğiniz yol hakkında bilgi verelim.

Esnaf Kredi Şartları Nelerdir?

Devlet kuruluşlarının belirlediği taşımak birinci öncelik olarak belirlenmiştir.

  • Destekten 1 kes faydalanmak,
  • Kuruluş üyesi KOBİ olmak,
  • İşletme sahibinin başvurması,
  • Güncel beyanname vermek,
  • Sisteme kayıt yaptırmak gibi.

Bankalarının şartları arasında en önemli husus, talep edilen kredi miktarı ile orantılı bir ticaret içerisinde bulunmak gerekir. Dükkanı henüz yeni olan, aylık belirli bir gelir düzeyi bulunmayan, bu düzeyi beyanname ile gösterme imkanı olmayan esnafların ticari krediye başvurmaları zordur. Bu yüzden yeni esnafların bireysel ihtiyaç kredilerine başvurmaları önerilebilir.

Yeni Dükkan Açanlar Faizsiz Esnaf Kredisi Çekebilir Mi?

Devlet kuruluşları kredi verirken işletmelerin yeni açılmış veya eski olmalarına bakmazlar. Kuruluşlar için önemli olan esnafın ticari kredi şartlarını veya o dönem belirlenen şartları taşıyıp taşımamasıdır.

Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Akbank, İş Bankası,  Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Denizbank, Qnb Finansbank, Garanti, Halkbankası, Odeobank gibi özel ve kamu bankalarının tümü gerekli evrakları hazırlayan ve kredi şartlları taşıyan tüm esnaflara en kolay şekilde kredi verme imkanı sağlıyor. Bu destek için banka ayrımı yapılmasa da beyanname verdiğiniz bankayı seçmenizi öneririz.

Esnaf Kredi Şartları ve Belgeler

  • Yeni açılmış dükkana ait vergi levhası
  • Esnaf veya ticaret odası kayıt belgeleri
  • SGK hizmet döküm belgeler (varsa)
  • Ticaret sicil gazetesi ile imza sürküleri
  • İşyeri sahibine varsa ortağa ait kimlik fotokopileri

-Eski esnaflar için 3 yıllık gelir gösteren hesap özeti gelir bilanço belgeleri istenirken yeni esnaftan talep edilmese de bu belgeye ait limitler belirleneceğinden kredi miktarı düşük olabilir.

Vakıflar Bankası: Halden Anlayan Dost Kobi Kredileri

Vakıfbank mini kredi adında kullandırdığı kredi ürününü 36 ay vadeli olarak en fazla 20 bin lira tutarında kadar kullandırıyor. Standart kredi  paketi olarak esnafa destek veren Vakıfbank bu kredi ile yine 36 aya varan vade olanağı sunarken en fazla 50 bin lira tutarında destek kredisi kullandırıyor.

Esnaf destek kredisinin geri ödeme seçenekleri olarak her esnafın kendi bütçesine göre seçebileceği taksit imkanları ise eşit taksitli ödeme seçeneği, üç ayda bir eşit ödemeli taksit imkanı, üç aya kadar ödemesiz dönemli değişken taksit imkanı, bir yıl içinde de 4 taksite kadar ertelemeli taksit imkanı sunuyor.

Yapı ve Kredi Bankası

Yapı Kredi’de kredi uygulamalarında geçerli teminatlar kapsamında, eşit taksitler halinde;

-Ayda bir

-3 ayda bir

-6 ayda bir

-6 aya kadar ödemesiz seçenekleriyle Nakit Destek Kredisi kullanımınızı gerçekleştirebilir.

Ziraat Bankası: Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir