İş Bankası Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanyası

İş Bankası Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanyası

Yıllarca kira ödemek ve bir evi bu şekilde geçindirmeye çalışmak büyük bir yükümlülüktür. Her ay sabit bir tarihte kira ödemek, uzun yıllar kira ödemiş olmanıza rağmen ev sahibi olamamak ve evin mimarisinde değişiklik yapamamak da can sıkıcı bir durumdur. İşte bu gibi şartları ortadan kaldırmak ve ev sahibi olmak isteyenleri hayallerine kavuşturmak adına bankalar konut kredilerini kullanıma sunmaktadır.

KONUT KREDİSİ HAKKINDA

Konut kredileri özellikle 2000’li yıllardan sonra büyük popülerlik kazanan, düşük faiz oranı, uzun vade süresi ve yüksek meblağlı olan kredilerdir. Konut kredileri, tüketicilerin kira öder gibi ev sahibi olabilmeleri için tahsis edilir ve teminat uygulaması bulunur. Bugün neredeyse tüm mevduat bankaları tüketicilere konut kredileri sunmakta ve çeşitli kampanyalar sağlamaktadır. Bu anlamda da oldukça geniş bir yelpazede alternatiflerin bulunduğu görülmektedir.

İŞ BANKASI’NDAN EV KREDİSİ KAMPANYASI

İş Bankası, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk milli bankası olarak çalışmalarına devam etmektedir. Verdiği bankacılık hizmetlerinde modern ve çağdaş sistemleri daima dikkate alan, yalnızca müşterilerini değil, tüm tüketicileri ve ülke ekonomisini dikkate alarak finansal işlemler gerçekleştiren bir bankamızdır.

İş Bankası’nın ev sahibi olmayanlara ve ev sahibi olmak isteyenlere yönelik sunduğu Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanayası da bu anlamdaki duyarlılığını ortaya koymaktadır.

TÜRKİYE’NİN EV KREDİSİ KAMPANYASI

Kampanya 31 Ekim 2016 tarihinden itibaren uygulamaya konulmuş olup İş Bankası müşterilerini ev sahibi yapma politikası ile cazip faiz oranlarıyla sunulmuştur. Sigortalı ve sigortasız olarak iki farklı şekilde edinilen kampanya dahilinde sigortasız konut kredisi için %1.05, sigortalı konut kredisi için ise %0.99 faiz oranı uygulanmaktadır.

VADELER VE FAİZ ORANLARI İLE HESAPLAMA

Kampanya ile ilgili daha anlaşılır örnekler vermek adına çeşitli tutarlarda, vade seçeneklerinde kredi hesaplamalarını şu şekilde gerçekleştirebiliriz.

Türkiye’nin Ev Kredisi Kampanyası Kapsamında İş Bankası’ndan sigortalı olarak alacağınız 100.000 TL tutarındaki konut kredisi için 60 ay vade seçeneğini tercih ettiğinizde uygulanacak olan faiz oranı %0.99’dur. Bu değerler ile hesaplama yaptığımız takdirde bankaya yapacağınız aylık geri ödeme taksit tutarı ise 2.218,39 TL olarak gerçekleşmektedir. Kredi için ödeyeceğiniz tahsis ücreti 500 TL’dir ve ekspertiz ücreti ise 850 TL’dir. Vade sonundaki toplam ödeme tutarınız ise 133.103,40 TL olarak gerçekleşir.

Bu krediyi sigortasız olarak 120 ay vadeli olarak almanız halinde ise uygulanacak olan faiz oranı %1.05’dir. Bu durumda da aylık olarak bankaya ödeyeceğiniz taksit tutarı ise 1.469,61 TL olarak gerçekleşecektir. Ekspertiz ücreti 850 TL olup vade sonundaki toplam geri ödeme tutarınız ise 176.353,20 TL olarak gerçekleşecektir.

BAŞVURULAR

Bu değerlendirmeler sonucunda eğer konut kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız;

-Nüfus cüzdanı

-Gelir belgesi

-İkametgah

-Bankanın talep edebileceği diğer belgeler ile birlikte size en yakın İş Bankası şubesinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir