İzlemek İçin En Çok Beklediğimiz 5 Film

İzlemek İçin En Çok Beklediğimiz 5 Film

Beklenti de olmak, bir şeylerin olacağını bilerek bekleme heyecanı gerçekten de en sevdiğim hislerden birisi. Hani derler ya bazen gidilecek yerden çok gittiğiniz yol önemlidir diye işte benimde filmleri bekleme hevesimi ve istediğimi şahane anlatan bir söz bu söz.

Gerek takip ettiğim film serilerinin devamı olsun gerekse de sevdiğim ve beğendim yönetmen ya da oyuncuların filmleri olsun isimlerini duyduğum, fragmanları gördüğüm andan itibaren beni kendisine çeker. Heyecanla beklerim, günler geçmek bilmez ama eninde sonunda film bir şekilde çıkar ve oturur büyük bir beklentiyle o filmi izlerim.

He film beklentilerimi karşılamaz, hatta çok da kötüdür ama benim o filmi beklerken yaşadığım heyecanı asla kaybetmek istemem. İşte bizde sizler için ve bilhassa benim gibi düşünen sinema severler için 2018 yılında büyük bir merak ile beklediğimiz filmleri listeledik. Bu listede herhangi bir sıralama, en çok bunu bekliyoruz gibi bir numaralandırma olmadığını da belirtelim.

1Avatar 2

İlk filmi ile bizleri 3B teknolojisi ile tanıştıran ve çıktığı dönemde(2009) gişeleri kelimenin tam anlamıyla alt üst eden Avatar filminin uzun yıllardır beklediğimiz devam filmi Avatar 2 için biraz daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor. 2020 yılında vizyona girmesi beklenen bilim-kurgu filmi Avatar 2, 3 boyutlu filmlerin fiyakasının söndüğü bu dönemde ilk filmin başarısını yakalayabilecek mi en büyük soru bu aslında. Tabii filmin arkasında James Cameron gibi bir dâhinin olması da filmden beklentilerimizi yükselten bir başka etken.

2Star Wars: Son Jedi

Star Wars ve evrenini sadece film olarak sığılaştırmak bu markaya ve sevgili Lucas abimizi büyük ayıp olacaktır. Kitapları, oyunları, animasyonları, çizgi romanları vb. sayısız materyal ile karşımıza çıkan Star Wars(Yıldız Savaşları) markası özellikle haklarının Disney tarafından satın alınmasıyla filmleriyle sinemada boy göstermeye yeniden başladı. Serinin son Rogue One’dan sonra serinin ana hikayesini ilerletecek olan Son Jedi(Last Jedi) filmi gerek serinin hayranları gerekse de sinema severler olarak büyük bir heyecanla bekleniyor. Sanırım yine Star Wars büyük sinema kuyrukları oluşturacak gibi görünüyor.

3Avengers- İnfinty War

Madem Star Wars ile Disney’e girdik Disney’den devam edelim efendim. Bir diğer Disney filmi olan ve Marvel Sinematik Evrenin üçüncü aşamasının en önemli ve en çok beklenen filmi olan İnfinty War sayısız süper kahramanı bir araya getirecek. Iron-Man, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Örümcek Adam, Ant-Man, Karadul gibi sevilen Marvel kahramanlarını büyük bir savaşın beklediği filmin 25 Nisan 2018 tarihinde vizyonda olacağını belirtelim.

4Predator

3 Ağustos 2018 tarihinde vizyona girecek olan bilim kurgu, korku filmi Predator heyecanla beklediğimiz bir diğer film. İlk defa James Cameron tarafından çizilen ve ilk filmi 1987 yılında çekilen Predator filminin altıncı filmi olacak olan film ikonik avcının uzaydaki bir diğer macerasını anlatacak.

5Deadpool 2

Klişe çizgi roman filmlerinden sıkıldığımız bir dönemde vizyona giren ve sürpriz(tabii ki Ray Ronalds’ın başarısını ve isteğini de görmezden gelemeyiz) bir başarıya imza atarak izleyenleri aynı çizgi romanlarında olduğu gibi kırıp geçiren Deadpool ben bu makaleyi yazarken yine kendine özgü trailerları ile izleyenleri filme ısındırmaya başladı bile. İlk filmin aksine David Leitch’in yöneteceği ve Ray Ronalds’ın Deadpool’a hayat vereceğini filmde Cable karakterini görmekte ayrı bir keyif olacak.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir