Kosgeb İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Kosgeb İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Kosgeb sayesinde sizlerde ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.. Konumuza şöyle bir göz atalım.

Bugün dünya çapındaki ekonomik dalgalanmaları dikkate aldığımızda, esnafın ve girişimcinin ne kadar önemli ve finanse edilmesi gereken bireyler olduklarını anlayabiliriz.

Şöyle bir göz atacak olursak; İlk olarak Avrupa’da bankaların sağladıkları kredilerin geri ödemelerindeki sorunlar ve bankalar arasındaki yolsuzluklar ekonomik dalgalanmaları tetikledi. Ardından İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması ve BrExit sürecinin gündeme gelmesi dalgaları daha da yükseltti. Bu sular duruldu mu, durulacak mı derken Amerika Başkanlık Seçimleri geldi çattı ve beklenenin aksine Donald Trump koltuğa oturdu. Trump’ın ekonomik politikalarını seçimlerden önce dile getirmiş olması, hali hazırda çalkalanan dengeleri sarsmışken, Fed’in faiz oranlarında artışa gitmesi bir anda işleri daha da karıştırdı. Durumlar bu seyirde iken ülkemize dönüp baktığımızda ise önce Rusya ile yaşanan diyaloglardaki krizler ve turist kaybının üzerine gerçekleşen darbe girişimi ve referandum sürecine kadar devam eden olağanüstü hal tüm ekonomiyi salladı.

Türkiye zaten ithalata bağlı olarak gelişen bir ülke olduğundan artan döviz fiyatları ile beraber piyasadaki tüm ürünlerin fiyatı ateş pahası hale geldi. Yerli üretim ve istihdam girişimi özendirilmeye çalışılsa da aslında işin özü girişimcilerin güçlendirilmesini gerektiriyordu. Bu durum karşısında KOSGEB ve bankalar esnaflara, çiftçilere ve girişimcilere özel hibe ve kredilerini sunmaya başladılar. Son birkaç yıldır KOSGEB tarafından girişimcilerin desteklenmesi ile beraber sahadaki iş yeri sayımızda iyi bir artış gerçekleşti. Bu durum yerli ekonomiyi güçlendirdi. Güçlendirmeye de devam ediyor. Çünkü KOSGEB hala girişimciler için faizsiz kredi ve destek hibesi sağlamaya devam ediyor.

EĞER BİR GİRİŞİMCİ RUHUNUZ VARSA, O HALDE KOSGEB’E BAŞVURABİLİRSİNİZ !

KOSGEB tarafından sağlanan bu kredi ve hibe imkanından faydalanabilmek için öncelikle girişimci ruha sahip olmalı ve sahada işletmeye sokacağınız bir projeye sahip olmanız gerekmektedir. Öncelikle size en yakın KOSGEB İl Müdürlüğü’ne giderek başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra, 32 saat sürecek olan girişimcilik eğitimlerine katılarak girişimci sertifikanızı edinmelisiniz. Bu sertifikayı aldıktan sonra projenizi hazırlama işine koyulmalısınız.

Projenizi yazılı ve görsel olarak tamamen hazırladıktan sonra, tüm kontrollerinizi gerçekleştirin ve girişimcilik bilgileriniz ile düzenlemelerinizi gerçekleştirin. Ardından hazır olan projenizi KOSGEB’e sunacaksınız. Sunduğunuz projeniz eğer jüri tarafından onaylanırsa kredi almaya hak kazanırsınız. Daha sonra projenizi realize etmek üzere çalışmalara başlayacaksınız ve iş yerinin açılabilmesi için gerekli olan tüm ekipman, dizayn ve personel masraflarının proforma faturalarını hazırlamanız gerekmektedir. Hazırladığınız bu faturaları KOSGEB’e ibraz ettiğinizde, onaylanmış olan projeniz için hibe ve kredi imkanları dilediğiniz zaman tarafınıza aktarılacaktır ve bu sayede siz de girişimci ruhunuzu yaşatmak üzere, işletmenizin sahibi olabileceksiniz!

İşte KOSGEB’ten proje ve girişim desteği almak aslında bu kadar basit. Tek yapmanız gereken ilk aşamada birkaç evrak işi ve ardından sadece girişimci ruhu ile mücadele vermek olacak!

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir