Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler

Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, bilgi çağının sanal para birimi olma özelliğini taşıyor. 10 yıl kadar önce Satoshi Nakamato tarafından Güney Kore’de ortaya çıkarılan; ancak çıktığı dönemde değeri pek anlaşılmayan Bitcoin, şuan hemen hemen tüm dünyada kabul gören bir sanal para birimidir. Deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro’ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin’in sembolü ฿, kısaltması ise BTC’dir.

Bitcoin Nasıl Kullanılır?

Bitcoin için sanal cüzdan oluşturmanız gerekiyor ve bu sanal cüzdanı oluşturmak da gayet basit. Bu sanal cüzdanınızı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda oluşturabileceğiniz gibi internet üzerinden bulunun servislerden de yararlanabilirsiniz. Kişi başına cüzdan sınırı bulunmuyor. Yani istediğiniz kadar cüzdan oluşturabilir, oluşturduğunuz cüzdanlar için özel bilgilerinizi vermeyebilirsiniz. Oluşturacağınız bu sanal cüzdan ile para alabilir, para gönderebilir hatta alış veriş bile yapabilirsiniz. Aşağıda sizler için kredi kartıyla Bitcoin satın alabilecek şirketleri sıraladık.

Kredi Kartıyla Bitcoin Satın Alınabilecek Şirketler

Sanal para paralarla tanışan insanların aklına hemen şu soru gelir; Kredi kartı ya da Paypal ile Bitcoin almak mümkün mü? Kolaylığı ve güvenilirliği nedeniyle kredi kartı ya da Paypal gibi araçlara yönelmeleri de kaçınılmaz oluyor. Ancak tam olarak nereden ve nasıl alınacağı konusunda çoğu vakit kafa karışıklığı yaşanabilmektedir. Bu nedenle kredi kartı ile Bitcoin satın alınabilecek şirketleri sizler için değerlendiriyoruz.

CEX.İO

Uzun zamandır Bitcoin ve sanal para alım ve satım hizmetlerine aracılık eden şirket. Yaptığı son geliştirme ve güncellemelerle kredi kartı ile Bitcoin satın almayı oldukça kolaylaştırdı. Belli bir sayıya kadar herhangi bir onay olmadan Bitcoin satın alabilirken, hesabınızı onaylattığınızda günlük 10 bin dolara kadar alım satım yapabiliyorsunuz. Site içerisinde Bitcoin fiyatı ise uluslararası piyasalarla neredeyse aynı. Bitcoin dışında kredi kartıyla Ethereum ve Litecoin alım ve satımı yapabilirsiniz.

INDACOIN

Merkezi İngiltere’de bulunan Indacoin, kredi kartınızı kullanarak Bitcoin alabileceğiniz güvenli sitelerden bir diğeridir. Öncelikle bir hesap oluşturmanız, daha sonrasında ise 3D güvenlik özelliği olan ve internetten alışverişe açık olan kredi kartını sisteme kaydettirmeniz, son olarak da onaylama işlemlerlerini yapmanız gerekiyor. İlk baştı kredi kartı ile Bitcoin alma sınırınız 50 dolar civarında iken daha sonrasında her işlemde Bitcoin alma limiti artıyor.

BTC TÜRK

Türkiye’nin ilk Bitcoin alım ve satım sitesi olarak dikkat çeken BTC Türkiye’den kredi kartınızı kullanarak güvenli bir şekilde Bitcoin alım ve satımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. IOS ve Android üzerinden uygulamasını indirip Bitcoin piyasasını 7/24 takip edebileceğiniz gibi yine uygulama vasıtasıyla alarmlar kurarak Bitcoin’in fiyatı belli bir rakamın üzerine çıktığında ya da altına indiğinde satış veya alış onayları verebilirsiniz.

5
Sending
User Review
5 (3 votes)

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir