Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Trafik her ülkede ve her şehirde(özellikle kalabalık olanlarda) hayatı zindana çeviren bir olgu konumunda. İstanbul’da yaşayanlar demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır çünkü trafik var ise gideceğiniz yola bir 2 saat daha erken gitmek için yola çıkılması gerektiğini en iyi İstanbul’lular bilir.

Ülkemizde nüfusunda artmaya devam etmesi ve devletinde nüfus arttırıcı politikaları izlemesi ileriki yıllarda diğer şehirlerimizde de bu sorunu yaşayacağımızın bir belirtisi durumunda adeta. Örneğin Yalova ülkemizin en az nüfuslu şehirlerinde biri olmasına rağmen trafik sorunu hiçte azımsanamayacak ölçüde. Gelin gerisini siz düşünün.

İşte tam da böyle bir ortamda sizin de aklınıza bir motosiklet alıp trafikle boğuşmadan, özgürlüğün ve rüzgârın keyfini sürmek isteyebilirsiniz. Hatta dilerseniz kask, motosiklet montu, bot, sırtlık, eldiven, dizlik, bellik gibi ilave eşya ihtiyaçlarınızı ya da motosiklete ilave donanımlarınızı da bu kredilere dâhil edebilirsiniz. Bizde sizler için motosiklet kredisi veren bankaları aşağıda listeledik.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi

Sıfır kilometre veya 2. el motosiklet alırken, bir kerede 1.000 TL ve üzerinde kredi alabilirsiniz. Yapı Kredi aldığınız krediyi, sıfır kilometredeki motosikletler için 36 aya, ikinci el motosikletler içinse 36 aya varan vadelerle ödeme imkânı sunuyor. Yapı Kredi’ye özel olan Esnek Geri Ödeme Modeli diğer kredilerde olduğu gibi motosiklet kredisinde de aynen geçerli.

Peki bu Esnek Geri Ödeme Modeli nedir? İsminden de anlaşılabileceği gibi geri ödeme tutarlarını ve aralıklarını ihtiyacınıza göre kendiniz belirleyebileceğiniz kredi modelidir. Dilediğiniz yerden satın alacağınız 0 km motosikletlerde KDV+ÖTV dahil fiyatının %50’sine, 2.el motosikletlerde ise 1 yaşa kadar kredi kullanabiliyorsunuz.

Size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek hemen başvurabilirsiniz. Başvurunuz en geç 24 saat içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanır ve tarafınıza dönüş yapılır. Gerekli belgeleri ise aşağıda sıraladık.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
 • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 • Sıfır kilometre Motosikletler için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura
 • İkinci el Motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir)

Sorularınız ve bankacılık işlemleriniz için 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan destek alabilirsiniz.

 

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

Trafikle boğuşmadan, özgürlüğün ve rüzgarın keyfini sürmek istiyor ve bir motosiklet almak istiyorsanız QNB Finansbank’ın size göre bir kredisi var. 48 aya kadar vade ve %1.45 faiz oranı sunan QNB Finansbank’tan isterseniz kredinizi dolar, Euro ya da TL cinsinden kullanabilirsiniz. Kredi masraflarınızı da aynı şekilde taksitlendirme imkanınız bulunmaktadır. Geri ödeme planınızı ise en yakın QNB Finansbank şubesine giderek müşteri temsilcisi ile yapacağınız konuşmayla kendi koşullarınıza uygun şekilde sabit, esnek ya da anapara ertelemeli olarak ödeyebilirsiniz.

Gerekli Belgeler

 • Satın alınacak taşıt 0 km ise proforma faturası, 2. el ise ruhsat fotokopisi (Satış gerçekleştikten sonra ise Noter Satış Senedi)
 • Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı)
 • İkametgah belgesi veya son tarihli cep telefonu faturası
 • Maaş bordrosu – gelir belgesi

Anadolubank Kawasaki Kredisi

Anadolubank ile Kawasaki arasında yapılan anlaşma ile özel bir kredi imkanı siz motosiklet almak isteyen okuyucularımıza sunuluyor. TL ve Euro seçenekleriyle faydalanabileceğiniz bu kredi uygun vade ve fazi oranlarıyla dikkat çekiyor. Kredi faiz oranı TL için %1,29 iken Eoru için ise %0,60 olarak belirlenmiş.  Alacağınız motosikletin fiyatının %70’i kredilendirilirken 18 aya kadarda vade seçeneği sunulmuştur. Krediyi kullanan kişi için kredi hayat sigortası ve kaskoyu zorunlu tutmaktadır.

Gerekli Belgeler

 • Başvuru Formu
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi veya Vergi Levhası
 • Gelir Belgesi
 • Kefil var ise onların kimlik fotokopileri

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir