Mutlaka İzlenmesi Gereken En Fantastik 10 Kore Dizisi

Mutlaka İzlenmesi Gereken En Fantastik 10 Kore Dizisi

Kore yapımlarında izlenilmesi gereken diziler listesini sizler için hazırladık. Eski ve yeni karışık oluşturulan bu listede istediğiniz türde diziyi seçerek izlemeye başlayabilirsiniz. Oldukça eğlenceli ve izlemesi hoş olan bu fantastik kore dizileri arasında ben en çok Signal’ı sevdim diyebilirim. İyi okumalar.

Pinocchio

Daha küçük yaşta ailesini kaybeden Coi Dal Po, yardımsever yaşlı bir adam tarafından evlatlık edinir. Bu yaşlı adamın torunu Choi In Ha ve üvey amcası olan Choi Dal Po ile birlikte büyürler. Büyüdükten sonra iş hayatında iki rakip muhabir olurlar. Keyifli bir dizi izlemenizi öneririz.

Nine Times Time Travel

Park Son Woo, abisinin ölüm haberini alır ve eşyalarını teslim almaya gider. Abisinden ona kalan tek birşey vardır oda tütsü çubuğudur. Tütsü yakıldığında 30 dakikalığına 20 yıl geriye gittiğini keşfeden Park, geçmişte yapmış olduğu karmaşıklıkların önüne geçmeye çalışacaktır.

Oh My Ghost

Na Bong-Sun doğduğundan beri hayaletler görmektedir. Büyükannesi Şaman torununun rahatsızlığından dolayı ona yardımcı olmak ister. Bir restoran da şef yardımcısı olarak çalışan kadın günün birinde hayalet tarafından ele geçirilir ve dünyanın en güzel kadını haline bürünür.

My Girlfriend is a Gumiho

Tae Woong bir gün tapınağa girer ve burada 500 yıldır bir resmin içinde hapis olan dokuz kuyruklu efsane bir hayvan olan tilkiyi serbest bırakır. Tilki bakımlı ve ılımlı bir kadına dönüşür. Tae Woong kaçmaya başlar ve kaçarken yaralanır. Tilki(Gumiho) onu serbest bıraktığı için güç kaynağı olan boncuğu ona verir.

The Universe’s Star

Byul sevdiği kadın olan Woo Joo’ya olan sevgisini öldükten sonra bile kaybetmemiştir. Byul bir ölüm meleğidir. Woo Joo’nun ölmesini engellemek için Baş ölüm meleği ile savaş halinde olacaktır.

Bride of the Century

Güney Kore’nin en büyük ciro yapan şirketi Taeyang’ı yönetmekte olan bir aile 100 yıldır lanetin altındadır. Ailenin en büyük oğlunun eşi bir hayalet tarafından katledilmiştir. Uzun bir süre sonra şirketin varisi Kang Ju ve sevgilisi Jang Yi Kyung evlenmek üzeredir. Fakat bu evliliği yapmadan önce Jang Yi Kyung laneti öğrenir.

Arang and the Magistrate

Gerilim, heyecan ve romantiklik üst seviyede olan dizide, Arang adındaki kadının hayaleti, cinayetin arkasındaki gerçeğin peşine düşer. Kasabaya yeni yerleşmiş olan yargıç Lee Eun-oh, Arang’dan yardım ister.

The Moon that Embraces the Sun

Mutlaka izlenmesi gereken bir dizi diyoruz ve konuya geçiyoruz. Prens Lee Hwon ve baş bilginin kızı Yeon Woo birbirlerine sırılsıklam aşıktırlar. Yeon Woo kral tarafından prenses seçilir. Fakat bundan hoşlanmayan kraliçe kızın öldürülmesini emreder. Şaman onu öldürmekle görevlidir fakat öldürmez süs vererek yanına alır. Hafızasını kaybeden Yeon Woo büyür ve eski aşkını unutamamıştır.

Signal

Bir polis düşünün çözülememiş davaları bulmaya çalışır. Polisiye ve Gerilim severler için kaçırılmaması gereken bir kore dizisi, izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm.

While You Were Sleeping

Nam Hong-Joo rüyalarında gördüğü felaket olaylar gerçeğe dönüşüyor. Bir gece rüyasında Jung Jae-Chan ile karşılaşır Jung savcıdır, ve bu kötü olayları engellemeye çalışır.

 

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir