Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Günümüzde öğrenci olmak dünyanın neresinde olursanız olun masraflı bir iştir. Kurulu bir düzeniniz olmaması, okumakta olduğunuz şehrin pahalı olması ve bir de bunların üstüne iş bulamamanız ya da yaşadığınız(okuduğunuz) şehirde iş imkânlarının yetersizliği sizi maddi anlamda ciddi dara sokabiliyor.

Öğrenci iken masraflarınız neredeyse hiç bitmez ve alacak ihtiyaçlarınız yığılır da yığılır. İşte tam da bu ihtiyaçlarınıza uygun burs harici devlet ve özel bankaların siz öğrenciler için sağladığı kredi imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Günümüzde gelir belgesiz ve kefilsiz(ki bu yazımız için linke tıklayabilirsiniz) kredi imkanı sunan bankları düşünürsek bu hiçte şaşılacak bir durum değil. Zaten bankaların öğrencilere kredi ya da kredi vermesindeki amaç öğrencilerin ailelerin bir şekilde krediyi ödeyeceğini düşünmeleridir. Ya da devlet ya da özel bankalar bir sosyal sorumluluk ya da halkla ilişkiler çalışması olarak değerlendirebileceğiniz şekilde eğitime destek verdiklerini göstermek istemektedirler.

Aşağıda sizler için öğrencilere eğitimlerini tamamlayıp birer iş sahibi olmalarına destek vermek amacıyla kredi veren devlet ve özel bankları sıraladık.

 

İş Bankası Eğitim Kredisi

Çocuğunuzun eğitim gideri gittikçe artıyor. Eğitim masraflarının tamamını tek kalemde ödemek aile ekonomisine büyük yük mü oluyor? Çocuğunuzun eğitim masraflarının tamamını karşılamak için geliştirilmiş bir kredi var: “Eğitim Kredisi”.Eğitim Kredisi; öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılması amacıyla İŞ Bankası tarafından sağlanan bir öğrenci kredisidir.

Eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarını okul hesabına aktarabilirsiniz ya da fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz.Eğitim kredisi almak için ya da daha fazla bilgi almak için en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ya da 0 850 724 0 724 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Üstelik üniversiteli iseniz İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kredi kartıyla ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Başvurusu için Gerekli Belgeler(Başvuru sahibi ve kefiller için)

  •   Başvuru Formu
  •   Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
  •   Gelir durumunuzu gösterir belge
  •   Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

 

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

“Ders çalışmak sizden, ihtiyaçlarınızı karşılamak bizden” sloganıyla yola çıkan T.C Ziraat Bankası her türlü okul, üniversite, kurs ve dershane giderlerinizin finansmanını sağlıyor. 36 aya kadar vade imkanı sunan T.C Ziraat Bankası ödemelerinizi taksitli veya kredili mevduat hesabı şeklinde yapabilmenize imkan sağlıyor. Ziraat Bankası bu krediye başvurmak isteyenlerden kefil talep etmektedir ve kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapmaktadır. Başvurmak için size en yakın şubeye gidebilir, internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için 0 850 220 00 00 numaralı müşteri destek hattını arayabilirsiniz.

 

Denizbank Eğitim Kredisi

İş Bankası’ndan sonra öğrencilere kredi veren bir diğer özel banka ise Denizbank’tır. Eğitim harcamalarınız gittikçe artıyorsa DenizBanktan Eğitim kredisi ile artık eğitim hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim Kredisi ile her türlü özel okul masrafınızı, üniversite, dershane ve özel kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarınızı finanse edebilir, dilediğiniz eğitim imkânlarından yararlanabilirsiniz. 60 aya kadar vade ve uygun faiz oranları sunan Denizbank’ın kredi şartları ise şu şekilde;

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Gelir belgesi(maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
  • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
  • Öğrenci kabul belgesi

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir