Öğrenciyken Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri

Öğrenciyken Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri

Bu konu muhtemelen daha çok üniversite öğrencilerinin dikkatini çekecektir. Çünkü artık ailenizin oluşturduğu düzenden çıkıp kendinize belki de başka bir şehirde bir hayat kuruyorsunuz okulunuz için. Ve dolayısıyla artık kendi ayaklarınızın üzerinde durma istediği uyandırabilir bu değişim. Ailenizden uzaksınız üniversiteyi kazanmışsınız oyun yaşını geçeli uzun zaman olmuş hala babamdan veya annemden para mı alacağım düşüncesi çok normaldir sorumluluklarınızı tamamen omuzlandığınızdan dolayı.

Hepimiz kabul etmeliyiz ki en güzel yaşımızın geçtiği yıllardır bu öğrencilik zamanları gezmeye en uygun vakitlerimizdir dolayısıyla harcamalarımız artar ve bizde kendimize ek para kaynakları ararız. İşte size belki de fikir verebilecek, evden para kazanmanızı sağlayabilecek birkaç önerilerimizi bu yazımızda toplamaya karar verdik.

1- Özel Ders Vermek

Okuduğunuz bölümle alakalı sizden yaşça küçük olan çocuklara özel dersler verebilirsiniz. Veya yabancı diliniz çok iyidir rehberlik yapabilirsiniz, kitap çevirileri de yaparak bu bilginizi paraya dönüştürebilirsiniz. Hem dersleriniz aksamadan yarı zamanlı işler yapmış olur hem de para kazanırsınız.

2- Kullanmadığınız Eşyalarla Vedalaşın

Alıp da dolapta beklettiğimiz veya eve geldikten sonra beğenmediğimiz birçok kıyafetimiz vardır. Ya da artık giymekten sıkıldıklarımız işte bunları satıp hem raftan yer açabilir hem de onları paraya çevirebiliriz.

Sizde duymuş olacaksınız ki artık bu kullanmadığımız eşyaları satabileceğimiz pek çok aplikasyon oluşturulmuştur bunlar da bize yardımcı olacaktır. Evet, kullanmadığım eşyalarım var diyenlerdenseniz Dolap, Letgo gibi uygulamalara bi göz atabilirsiniz.

3- Hayvanlarla İç İçe

Bu öneri diğerlerine nazaran biraz daha yorucu gözükebilir. Ama hayvanları seviyorsanız bu içerikte sizin için en eğlenceli madde olacaktır. Hem gezip hem de hayvanlarla iç içe olacak üstelik para kazanabileceksiniz.

Evcil hayvanın olup da gezdirmeye vakti olmayan o kadar çok insan var ki. Zaten internete de bunu yazdığında çıkan sonuçlarla açığın ne kadar fazla olduğunu sizde görebilirsiniz. Kedileri veya köpekleri gezdirmek için size uygun olan günü ve saati seçerek başlayabilirsiniz. Unisbul.com gibi daha birçok platform var bu iş için sadece CV’ nizi bırakmanız yeterli olacaktır.

4- Serbest Yazarlık

Bu da yazı yazmayı sevenlere gelsin. Aslında bu madde sadece gençlere değil tüm yaş guruplarına uygun olduğunu düşünüyorum. Türkçemizi güzel kullanan, yazmaya meraklı olan, kariyerini editörlük gibi yazı üzerine şekillendirmeyi düşünen herkes için uygun bir alan. Aynı zamanda da ileri ki işleriniz için güzel bir portfolyo oluşturabilirsiniz.

Günümüzde artık web siteleri için, sosyal medya için içerik üretmek çok önemli bunun için serbest yazarlık yapabileceğiniz birçok site var göz atmak isteyenler için Nasilkolay.com veya MakaleMarket.com gibi birçok site bulunaktadır.

5- Sosyal Medya

Günümüzde sosyal medya yadsınamayacak bir güce sahip. Hemen her işletmenin sosyal medya hesabına ihtiyacı var dolayısıyla ki gençlere en kolay buradan ulaşabileceği için. Yeni açılan bir kuaför artık broşür yerine sosyal medya üzerinden yapabileceği reklamların peşinde işte bizde bu alanı kendimize yeni iş sahamız olarak kullanabiliriz.

Bir kuaförün sosyal medya uzmanlığını evimizde oturduğumuz yerden yapabiliriz. Öncesi sonrası fotoğraflarını paylaşacak ya da yorumlarda yerini soranlara adres tarif ederek, hesabın içeriklerini düzenleyerek para kazanabiliriz. Ki bu bizim, elinden telefonunu düşürmeyen nesil, için en uygun meslek gibi de diyebiliriz.

5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir