Oto Yıkama Dükkanı Açıp Para Kazanmak

Oto Yıkama Dükkanı Açıp Para Kazanmak

Ulusal ve uluslararası anlamda tüm sektörlerde artık ciddi bir yoğunluk söz konusu. Girişimci ruha sahip, yeni bir iş alanında, kendi işinin başında olmak isteyenler için bu nedenle çok sayıda alternatif öne çıkmaktadır. Bir alanda hizmet vermek ve kendi işini kurarak para kazanmak isteyenler için güçlü bir alternatif de oto yıkama dükkanı açmak olarak karşımıza çıkmaktadır.

Otomotiv sektörü, ucu bucağı olmayan, sürekli gelişmekte ve yenilenmekte olan bir sektördür. Pazarların büyüklüğüne örnek vermek gerekirse Amerika Birleşik Devletleri’nde kayıtlı araç sayısı, toplam ABD nüfusunun iki katı kadardır. Hal böyle olunca, bu çıkarımı her ülkeye yormak mümkündür. Ülkemizde, başta İstanbul olmak üzere birçok şehirde insanlar zenginleştikçe gayrimenkul ve otomobil yatırımları gerçekleşiyor. Yakın gelecekte, ABD gibi bir istatistiğe ulaşma ihtimalimiz oldukça yüksektir.

Hal böyle olunca, otomobil sektöründen birçok yeni pazarlar ve iş alanları ortaya çıkmaktadır. Oto yıkama, araç sahiplerinin kaçınılmaz bir ihtiyacıdır. Sizlere bu makalemizde Oto yıkama sektörünü, getirilerini ve nasıl girilebileceğini aktaracağız.

Oto Yıkama Sektörüne Giriş

Öncelikle oto yıkama işi karlı mıdır sorusunun “kesinlikle evet” yanıtını baştan verelim. Çünkü bu iş alanında müşterilerinizin göz bebeği olan otomobillerin bakımını gerçekleştirme sorumluluğunu alırsınız ve müşteriler de bu işte sunduğunuz hizmetin kalitesine ve daha da önemlisi güvenilirliğine göre yüksek tutarlar da ödemeyi kabul ederler. Üstelik personel, su faturası ve birkaç temizlik aracı için yapacağınız maliyet dışında, pek maliyetiniz olmadan para kazanırsınız.

Bilmeniz Gerekenler

Bu alanda iş kurmadan önce ilk olarak sektörü iyi tanımalı ve sektörde yer alan türler arasından kendinize uygun olanı veya hiç var olmayan bir türü seçmelisiniz. Başta bu seçim oto yıkama dükkanı nasıl olmalı sorunuzun da yanıtını size verecektir.

Susuz, kişisel kullanım, tam otomatik olmak üzere çeşitli türde oto yıkama dükkanları mevcuttur. Bu dükkanların her birisi kendi türüne göre ekipmana sahiptir.

Siz bu anlamda dükkanınızın türüne karar verdikten sonra hangi ekipmanlara ihtiyacınız olduğunu araştırmalısınız. Bunun da öncesinde sahada anket veya benzeri bir çalışma yaparak otomobil sahiplerinin en çok hangi oto yıkama hizmetini talep ettiğini araştırabilir ve buna göre karar verbilirsiniz.

İşinizi İyi Tanıtın

Otomobil kullanıcılarının genellikle, otomobillerini anlık olarak yıkama kararı verdikleri bilinmektedir. Araba eğer çok kirli ise daha önceden yıkama kararı verilse dahi nerede yıkatılacağı eğer kişi standart bir firma ile anlaşmalı veya sadık müşteri değilse, değişiklik göstermektedir. Yani müşteri kazanma potansiyelinizi kendiniz etkileyebilirsiniz.

Otomobil yıkama servisi verdiğiniz konumun yaklaşık 1 kilometre çapındaki alanında birçok reklam tabelanız bulunmalı. Hatta firmanızın olduğu yere en az 40 saniye mesafede, yol üzerinde tanıtımınız bulunmalıdır. Bu sayede oto yıkama ne kadar kazandırır kısa sürede çok iyi anlarsınız. Çünkü bu iş alanı düşük maliyetle çok getiri sağlayan bir iş alanıdır.

 

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir