Para Kazandıran Online Oyunlar

Para Kazandıran Online Oyunlar

Para kazanmak adına artık dahil olunabilecek çok sayıda sistem vardır: Evden para kazanmak isteyenler için sistemler, web sitesi açarak para kazandıran sistemler ve online oyunlar aracılığı ile para kazanma sistemleri. Bu tip sistemlerin her birinin gelişimi ise doğrudan teknolojik olanaklar ve internetin gücü ile doğru orantılıdır. Bu yönden eğer siz de modern çağın olanaklarından faydalanarak oturduğunuz yerden para kazanmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey bu olanakları iyi araştırmak ve kararınızı vererek bir yola girmeniz ve vakit ayırarak para kazanmaktır. Öyle ki artık oyun oynayarak para kazanma gerçek oldu ve artık sadece eğlenerek para kazanılabiliniyor.

 

1 Player Unknown’s Battle Graund (PUBG)

2017 ile hayatımıza şimşek gibi bir giriş yapan PUBG gerek steam içindeki kendine ait marketi, gerek ürünlerin gördüğü rağbet sebebi ile online marketing hizmeti veren internet sitelerinde ürünlerinin satılır olması ile kullanıcılarına gelir kapısı oluşturmaktadır. Ancak belirtmek gerekir ki biraz CS:GO içinde geçerlik olacak olan ‘’Kutu Açımı’’na güvenmemek gerekmektedir. PUBG’nin asıl gelir getiren oyun olmasının sebebi ise profesyonel arenaya sahip olmasıdır. Bildiğiniz üzere yakın zamanda yaptıkları ESL turnuvasında oldukça fazla ödül, ciddi miktarda para da dağıtmışlardır. Popülerlik olarak piyasada ki her oyunu şuanda geçmiş olan PUBG’yi ilk sırada değerlendirdik. 2 ‘li ya da 4’lü takımlar halinde profesyonel arena da oynanmaktadır.

 

2 Counter Strike Global Offensive (CS:GO)

 

Valve şirketine ait olan oyun, Steam’ın hayatlarımıza girmesi ile internet kafe köşelerinde sabahlayan nesilleri eski günlerine götürmeyi başardı. CS:GO içinde PUBG içinde söz ettiğimiz ‘’Kutu Açımı’’ ve steam marketing özelliği bulunmakta iken CS:GO’nun da para kazandıran oyun olmasının sebebi, Dünya çapında en çok izlenen bir turnuvaya sahip olmasıdır.

Bilinen güçlü E-spor takımlarının hemen hemen hepsinin bir CS:GO takımı bulunmakta ve profesyonel arena da mücadele etmektedir. 5 vs 5 olarak profesyonel arenada oynanmaktadır.

 

3 DOTA 2

MOBA denilince akla ilk gelen oyun şüphesiz Dota’dır. Hem türün doğuşuna katkıda bulunmuş hem de oyunculara yeni bir heyecan getirmiştir. Dota 2 bir Valve oyunu olması sebebi ile Steam hayatımıza girdikçe iyice popülerleşmeye başlamış bir oyundur. 5 vs 5 olarak profesyonel arenada oynanmaktadır. Popülerlik seviyesini her ne kadar LoL’e kaptırmış olsa da kemik bir oyuncu ve izleyici kitlesine sahiptir. Steam ile hayatımıza girdiği için online marketing bölümü bulunmaktadır.  Free to Play bir oyundur.

 

4 League of Legends (LOL)

Profesyonel e-sporculuğu hayatımıza sokan oyun diyebiliriz. Riot Games’in Türkiye ofisi açması sayesinde belki de bu gün bu makaleyi kaleme alabiliyoruz. LOL, Dünya çapında istatistikleri alt üst eden, Free to Play bir oyundur. 5 vs 5 olarak profesyonel arenada oynanmaktadır. Türkiye’de, Fenerbaçe, Beşiktaş ve Galatasaray’ında dahil olduğu 2 adet ligi bulunmaktadır. Dünya çağında en fazla izlenen online oyun olmakla birlikte MOBA’larımızı hayatımıza yeniden sokmayı başarmıştır.

 

5 FİFA

Evet Fifa, yanlış okumadınız. Fifa’nın bireysel ya da takım olarak katılınabilinen online turnuvaları bulunmaktadır, yine bu turnuvalar için bir çok e-spor klübünde Fifa oyuncuları yer almakta ve bu klüpler bünyesinde faliyet göstermektedir.

 

Nasıl Profesyonel Oyuncu Olunur?

Hayallerinize ulaşabilmeniz için hangi oyunu oynuyorsanız oynayın, düzenli olarak pratik ve idman yapmalısınız. Oyunlarda pozitif kalmalı ve toksit player olarak adlandırılan sürekli Rage’e girip sağa sola küfür eden biri olmaktan kaçınmalısınız. Sakinliğinizi korumak bu tip online ve takımlı oyunlarda sizlere avantajlar getirecektir. Düzenli idman, pozitif bakış açısı ve birazda yetenek ile fark edilmemeniz için hiçbir sebep yoktur. Fark edilmek için tabii ki evde pc başında oyun oynamak yetmiyor, var olan bir takıma ya da arkadaş çevreniz ile bir takım oluşturarak, eğlencesine de olsa olabildiğince fazla turnuvaya girmeye çalışın,  E-sporculuk her ne kadar yeni bir meslek sayılsa da, içinde bulunan yüzler gün geçtikçe eskidiğinden her sporda olduğu gibi sürekli olarak yeni yüzlere ihtiyaç duymaktadır.

Yorumlar

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    ahmet 2 sene

    para kazanabileceğiniz bir site.

  • kartal çilingir