Tarım ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Tarım ve Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Ülkemiz tarım kaynakları bakımından bakıldığında çoğu ülkenin üstünde bulunmaktadır. Gerek tatlı su kaynakları gerekse de toprak zenginlikleri bakımından bakıldığında hayvancılık ve tarım büyük bir gelir kaynağı olarak görülmektedir.

Vatandaşlarımızda köyüne dönüp hayvancılık ya da tarımla uğraşmayı düşünmektedir. Fakat 10 inek, 2 koyun ya da bir dönüm araziyle tarım çiftliği kurulmayacağını bilmeniz gerekiyor. Tarım ve Hayvancılık getirisi büyük işler olmakla birlikte ciddi yatırımlar ve sermayeler istemekte.

Özellikle KOSGEB’in canı hayvan alımına kredi vermediğini sadece modern tarım ya da hayvancılık aletleri(süt sağma makinesi gibi) için kredi verdiğini düşünürsek ilk gideceğiniz yer bir banka oluyor. Ayrıca hâlihazırda zaten hayvancılık ya da tarım ile uğraşıyorsanız hasat zamanına kadar veya kurban bayramında hayvanlarınızı satana kadar yem, gübre, ahıl/dam vb. şeyler için paraya ihtiyaç duyuyorsunuz.

Bu şartlar altında düşündüğünüzde sizin için en uygun bankaya gidip kredi başvurusu yapmanız kaçınılmaz oluyor. Bizde sizler adına hayvan ve tarım kredisi veren bankaları araştırdık listeledik. Haberin devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank’tan Çiftçiye Tam Destek Kampanyası

Türkiye’nin üç devlet bankasından biri olma özelliği taşıyan Vakıfbank, devletinde son dönemlerde tarım ve hayvancılığa verdiği destekle paralellik gösteren bir yol izlemektedir. Gerek işletme, yatırım ve proje kredileriyle gerekse de kartlarıyla çiftçiye hayvancıya destek olmaktadır. Bitkisel üretimden, seracılığa, küçük ve büyükbaş hayvancılıktan kümes hayvancılığına kadar yatırımcının ihtiyacına karşılık veren Vakıfbank, hasat dönemini dikkate alarak faaliyet türüne göre uygun ödeme koşulları içeren krediler sunmaktadır.

Tarım Kredisi Başvurusu için Gerekli Olan Belgeler

 • Faaliyet türüne göre ÇKS, ÖKS veya Türkvet Kayıt Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh Senedi
 • Tapu fotokopileri
 • Arazi kiralık ise kira sözleşmeleri

İhtiyacınıza göre kredinizi size en yakın Vakıfbank şubesinden alabilirsiniz.

 

T.C. Ziraat Bankası Hayvansal Üretim Kredisi

T.C Ziraat Bankası tarafında çeşitli hayvansal üretim konularında faaliyet gösteren gerçek/tüzel kişi üreticilerin söz konusu faaliyetlerine yönelik ihtiyaçları için sunulan kredidir. Vattandaşlar büyükbaş/küçükbaş hayvancılığı, kanatlı kuş hayvancılığı, ki bunun içinde yumurta da var, arıcılık vb. konularda yapılan yatırım ve üretim faaliyetlerinin finansmanına yönelik olarak kredi kullanabilmektedirler.

Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyulan yem, ilaç, yakıt, makine, bakım-onarım, sigorta, kira vb. giderler ile belirli üretim konularında ve özelliklerde büyükbaş/küçükbaş/kanatlı hayvan alımına ilişkin giderlerinizi, İşletme Kredileri ile ahır/ağıl yapımı, süt soğutma tankı vb. harcamalarınızı ve özellikle de büyükbaş/küçükbaş hayvancılık alımına ilişkin giderlerinizi Yatırım Kredisi ile karşılayabilirsiniz.

Gerekli Belgeler

 • Nüfus Cüzdanı
 • Çiftçi belgesi/ÇKS belgesi
 • Tarımsal işletmesini teşvik edici belgeler(tapu kaydı, kira kontratı vb.)
 • Krediye karşılık gösterilecek teminatlara ilişkin belgeler

 

TEB Süt Hayvancılığı Kredisi

Süt hayvancılığı yapanların ihtiyacı olan süt sağma makinesi, süt soğutma makinesi, yem, ihtiyaç ve bakım gibi çeşitli ihtiyaçların karşılanması için Türkiye Ekonomi Bankası tarafından verilen kredidir. 18 aya kadar vade, aylık veya 3 aylık eşit taksitlerde geri ödeme imkanı sağlayan TEB ayrıca Hayvan Hayat Sigortası’nı da şubeleri vasıtasıyla yapmaktadır.

Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgâh senedi
 • Tapu fotokopileri
 • Damızlık birliği üyelik belgesi
 • Hayvan varlığı listesi
5
Sending
User Review
0 (0 votes)

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir