Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Bir araba sahibi olmak istiyorsanız Fakat araba alacak paranız yoksa yapmanız gereken bir bankadan taşıt kredisi almaktır. Bu seferde karşınıza bir sürü banka çıkar ve banka kararı size kalmıştır. Sizlerde faiz oranlarının en düşük olmasına vadelerine bakarak bir karar vermek istersiniz. Bu bağlamda sizi en zor süreç beklemektedir. Banka seçmek araba seçmekten daha zordur. Size ödeme kolaylığı sağlayacak vadesi uzun faizi düşük bir banka istersiniz ama bunun için bütün bankaları araştırmak ister. Bütün bankaları araştırmak ise size zaman kaybettirecektir.

Ziraat Bankasından Taşıt Kredisi

Telefon bankacılığı ya da internetten ön başvuru yaparak taşıt kredisinden yararlanılabildiğini bildiriyor. Fakat her kredide olduğu gibi taşıt kredisinde de banka gerekli evrakların temin edilmesini istiyor.

Taşıt kredisi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına girmekte olduğunu ve gerekli belgelerin eksiz olarak banka tarafınca inceleme sonucunda taşıt kredisinin onayını verdiğini bildiriyor. İstenen belgeler aşağıda sıralanmaktadır.

  • Satın alınacak taşıt 0 km ise proforma faturası ve satın alacağınız taşıt 2. el ise ruhsat fotokopisi istenmektedir.
  • Kimlik Belgesi ile birlikte İkametgâh belgesi ya da son tarihli cep telefonu faturasının yanı sıra maaş bordrosu da istenmektedir.

Ziraat bankasının sunmuş olduğu şartlardan yararlanarak kendinize özel ödeme planı da oluşturmanıza olanak sunarak sizde bir taşıt sahibi olabilir ve taşıt ihtiyacınızı ziraat bankası sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Taşıt kredisinden yararlanacağınız özellikler ise;

  • Satın alacağınız taşıt, 0 km ya da en fazla 5 yaşında olması halinde taşıt kredisini kullanabilirsiniz.
  • Ziraat bankası, kullanacağınız taşıt kredisi bütçenizi sarsmasına neden olmadan 48 aya kadar vade imkânı sunmaktadır.
  • Satın alacağınız taşıtın ruhsatında, hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla hafif ticari araçların yani minibüs ya da kamyonet ya da pick-up gibi taşıtların alımını finanse etmek amacı ile taşıt kredisinden yararlanabilirsiniz.
  • Taşıt kredisi onaylandıktan sonra satın alacağınız araç rehini, teminat olarak alınır ve bankamız lehine rehin tesis edilir. Ya da rehin işlemi yetmediğinde gerekli görüldüğü takdirde ek teminat istenebilir.
  • Ziraat bankasından çekilen taşıt kredisi ile alınan aracın, kredi boyunca hayat sigortası ile kaskosu yapılmakta olup aracınızın her türlü probleminde sorunsuz bir şekilde halletmenize olanak sağlar.

 

TEB’den Özel Taşıt Kredisi

TEB Bankasının taşıt kredisi konusunda sizi aydınlatarak yükünüzü biraz olsun hafifletmek isteriz. TEB bankası araba almak isteyen müşterilerine çok iyi imkânlar sunmaktadır. Araba almak için karar karar düşünmenize fırsat vermeyen TEB müşterilerini 48 aya kadar vadelerle ödeme kolaylığı sağlayarak sıkıntıya düşmeden rahatlıkla araba sahibi olma imkânı tanımaktadır. Faiz oranlarında da büyük kolaylık tanıyan TEB müşterilerine faiz oranlarını çektiği gün haricinde 48 ay boyunca ya da daha az bir süreyle çektiğiniz kredinin faiz oranlarını sabit tutarak yani sizin aylık ödemenizi etkilemeyecek şekilde faiz imkânları tanımaktadır. Yapabileceğinin en iyisini yaparak müşterinin güler yüzünü kazanmayı amaçlayan TEB en iyi imkanlarla bütün şubelere sizleri beklemektedir.

Gerek faiz gerekse vade imkânlarıyla yapabileceğinin en iyisini yapan banka araç sahibi olmak isteyen herkes için büyük bir umut kaynağı olmaya devam etmektedir. Bu imkânları mutlaka değerlendirmelisiniz. Araç sahibi olmayı düşünmeyenlerin bile o fikri aklına düşürecek bu imkânları kaçırmadan hemen bir araba beğenip TEB’e uğrayın 24 saat içinde işlemlerinizi halledip gönül rahatlığıyla hayallerinizi süsleyen arabaya binmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın tek yapmanız gereken TEB’e uğramak.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir