Yaz Sezonunda Yapılabilecek İş Fikirleri

Yaz Sezonunda Yapılabilecek İş Fikirleri

Yazın gelmesi ile ülkemize ciddi bir turist akımı olmaktadır. Yaz sezonu döneminde bu akımı karşılayabilmek için birçok otel nitelikli ya da tecrübesiz eleman alımı yapmaktadır. Otellerin yanı sıra yaz sezonu ile birlikte insanların sıvı ihtiyacı en üst raddeye çıkacağı için sıvı ve soğuk gıdaların ticaretini yapmak ciddi anlamda gelir getirebilir. Özellikle havanın iyice sıcak olduğu Akdeniz, Ege ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde, sezonluk işletmeler kurabilir, sıvı ve soğuk gıdaların yanı sıra eğlendirici içeriklere sahip olan mekanlarda işletebilirsiniz. Yaz ayları ile oldukça fazla rağbet gören tatil merkezleri başta olmak üzere, sizler için yapılabilecek işleri derledik.

 

1 Trambolin Kurmak

Trambolin, içinde zıplanılan stres atılan bir spor ve eğlence oyuncağı diyebiliriz. Çoğunlukla çocukların fazla olduğu bölgelerde kurulmaktadır ve 5 dakikası 2 veya 2.5 tl olarak ücretlendirilmektedir. Kuruluş etabında harcanılan masraftan hariç olarak Trambolini oluşturacağınız alanada kira vermektesiniz. Bu alanları belediyelerden veya özel işletmelerden kiralama şansınız bulunmaktadır. Piyasayı araştırırsanız bir çok farklı tarzı olan bu trambolinlerin genelde 6’lı ve 8’lisi çok kullanılıyor. Trambolinlerin taşınabilir katlanabilir olanlarıda mevcut. Trambolin fiyatları ise piyasada 10.000 tl ile 20.000 tl arasında değişim gösteriyor.

 

2 PaintBall işletmeciliği

Paintball son yıllarda oynanan gayet eğlenceli bir oyundur arkadaşlarınızla hafta sonları çıkıp zaman geçirebilirsiniz, oyuncuların rakip takım oyuncularını içi boya ile doldurulmuş ufak jelatin veya plastikten toplardan oluşan mermiler kullanan silahlarla belli bir parkur içinde oynanan bir takım ve strateji sporu. Paintball işletmeciliği yapmak 10 Bin ile 60 Bin tl arasında farklılık gösteriyor. Reklama ve pazarlamaya yoğunluk verdiğiniz zaman iyi para kazandırabilecek bir iş fikri. 5-6 kişilik takımlar halinde oynanması ise kazancın oldukça yüksek olmasına neden oluyor. Paintball’a gittiğinde bir kişi 15 TL – 40 TL arası değişen fiyatlar ödemekte ve her ilave olarak kullandığı mermi için tekrar ücret ödemekte.

 

3 Rodeo Simülatörü 

Rodeo Simülatörlerinin ücretleri 10 Bin TL ile 25 Bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Rodeo simülatörü kalabalık alanlarda oldukça dikkat çeken makinelerden birisi. Hızlı para kazanabileceğiniz oyun sahalarından bir tanesi, konumlandırma ve hangi yaşa hitap edeceğiniz çok önemli.

 

4 ATV Safari Kiralama

ATV Kiralama ise bu küçük arazi araçlarının belli bir parkur veya ücretli tur attırılması mümkündür. ATV’ye göre arazi veya pist kiralamanıza gerek yoktur. ATV Kiralamanın en önemli faktörlerinden birisi ise firma çalışanları tarafından toplu olarak kiralanabiliyor. İzin günlerinden ve hafta sonları çalışanların eğlenme aktivitesi diyebiliriz. Kişiye kiralamakda oldukça rehavet görüyor. ATV fiyatları 1.500 TL’den başlayıp 4.000 TL , 25.000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Atv kiralama yaz aylarında yapabileceğiniz iş fikirleri arasındadır.

 

5 Meyve Suyu Barları, Vitamin Barlar

Türkiye’de belirli yerlerde oldukça ilgi görmeye başladı. Yeni yeni yayılmaya başlayan vitamin barlar çoğalmaya başaldı. Meyve suyundan vazgeçemeyen ve sağlığına dikkat eden kişilere hitap etmektedir. Binbir çeşit meyve suyunu barındıran Vitamin Barlar hizmet verebileceğiniz bir alan. Bu iş için harcamanız gereken para 5 Bin TL en başlıyor. Meyve Suyu standı açarak aylık 5 Bin ila 30 Bin TL arasında para kazanmanız mümkün.

 

6 Şişme oyun parkları

Ailelerin kalabalık olduğu yerlerde oldukça yoğun ilgi gören Şişme Oyun Parkları çocukların ilgisini çekiyor. Her çocuk oyun oynamayı sever ve oyun oynaması karşılığında para kazanıyorsunuz. Günde 1 ila 5 bin arası ciro yapabilirsiniz. Şişme oyun parkları fiyatı boyutuna göre değişmektedir. 2.000 TL – 20.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

 

7 Elektronik Futbol Kalesi

Alman Teknolojisine ait olan Elektronik Futbol kalesi, top ve kale ile penaltı atma becerisini göstermek isteyenlerin birbirleri ile yarıştığı eğlence aleti. Bu ürünün Türkiye’deki satışını Goalstar yapmaktadır. Atılan penaltıların kalenin neresine isabet ettiği ekranda gösteriliyor ve puan alınarak hediyeler kazanılıyor. Elektronik Kale, fuarlarda, eğlence merkezlerinde, avmlerde, piknik alanlarında kiralanmaktadır. Portatif olduğu için kolayca taşınabilir haldedir. Özellikle yaz aylarında yapabileceğiniz bir iş fikri. Elektronik Kale oldukça ilgi çekiyor.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir