Youtuber Olun ve Para Kazanmaya Başlayın

Youtuber Olun ve Para Kazanmaya Başlayın

Nedir Youtuber?

Aslında Youtuber, ‘Youtube Yayınlayıcısı’ demektir. Bunun için Youtube hesabınızın olması en temel gereksinimdir. Ayrıca video yayınlayarak para kazanmak isterseniz Youtube ile iş ortaklığı imzalamanız gerekmektedir. Herkes youtube ile onlarca video, klip ya da kendilerine uygun olan oyunları izliyor. İster makyaj tüyoları olsun isterseniz çok komik bir kedi videosu… Siz de ‘Youtuber’ olup yayınladığınız videolarla para kazanabilirsiniz.

Youtuber Olmak İçin Hangi Adımları Uygulamak Gerekir?

Youtuber olmak için Youtube hesabınızla birkaç adımı uygulayarak öncelikle tüm para kazanma adımlarını yapmış olmanız gerekmektedir. Youtube ile iş ortaklığı bu işin en önemli adımlarındandır. Bu iş ortaklığı, oturum açtıktan sonra para kazanmak için program şartlarını kabul etmenizle gerçekleşiyor. Daha sonra AdSense hesabına kaydolarak kazançlarınız için adımlara devam edebilirsiniz. Ayrıca yüklediğiniz ya da çektiğiniz videonun gösterilmesini istediğiniz reklamlar için de belirleme yapmanız gerekmektedir. İsterseniz hesabınızdaki seçenekleri doğru ayarlayarak bazı videolarınızda para kazanabilir, bazı videolarınızdan kazanmayabilirsiniz.

Yalnız para kazanmak sadece bu şartlar yeterli değil. Açtığınız kanalın izlenme sayısı 25 ise maalesef para kazanmak için henüz çok erken demektir. Para kazanmak için minimum izlenme sayısı 10.000 olmalıdır. Daha sonrasında Youtube tarafından inceleme gerçekleşir ve topluluk kurallarına uyuyorsa para hesabınıza aktarılır. Ayrıca videonuzda gösterilecek olan reklam türleri de sizin kanalınızın izlenme sayısında değişikliğe neden olacaktır.

Ne Tür Reklamlar Videolarda Oynatılır?

Youtube ve Google ortaklığı ile oluşan Youtuber’lik için videonuzda gösterilecek reklamları da seçmeniz gerekmekte. Videolarda gösterilen 2 tür reklam çeşidi mevcut. Bunlardan ilki Overlay denilen bindirme tipi reklam diğeri ise video akışı içinde ya da video başlamadan çıkan TrueView tipi reklamlardır. Bir reklam türü seçerek kanalınızda oynatmanız gerekmektedir. Ancak seçtiğiniz reklam türü videolarınıza göre farklılık gösterebilir.

Her dönemde belli başlı videolar sosyal mecralarda oldukça sık paylaşılır ve konuşulur. Para kazanmak için bu trendleri iyi takip etmeniz gerekecektir. İlgilendiğiniz konularda daha bilgili olduğunuzdan dolayı size daha kaliteli video şansı vererek izlenme kat sayınızı arttırabilir. Eğer ilgi alanlarınız arasında fitness varsa fitness derslerine yönelebilir ya da bu dönem oldukça popüler olan oyun kanallarına ilgiliyseniz buna benzer videolar çekebilirsiniz. Kaliteli ve özgün videolar ile siz de Youtuber olabilirsiniz.

Videolar İçin Ne Kadar Kazanıyorsunuz?

Adsense size video izlenme başına para ödese dahi malesefe belli bir sınıra erişmeden ödemelerinizi alamıyorsunuz. Bu sınır 100 dolar olarak belirlenmiştir.

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir