Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bankaların gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yere sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek. T.C Ziraat Bankası da bunun farkında olacak ki hesap numarası anlayışını pasif hale getirerek bankacılık prosedürlerini daha hızlı ve güvenli yapmanızı sağlayan Ziraat IBAN sorgulama uygulamasına ilk adımı attı. Hesap içerisinde para tutmanın yanı sıra fatura ödeme, kredi çekme, havale, EFT vb. birçok işlem için artık hesap açma ve onu kontrol etme imkânına sahip olduğumuzun farkında olan T.C Ziraat Bankası, IBAN sorgulama-öğrenme uygulaması ile yanlış para aktarımlarını engelleyebilir, işlemlerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

T.C. Ziraat Bankası IBAN hesaplama sayfası için http://www.ziraatkatilim.com.tr/bankamiz/musteri-iliskileri/Sayfalar/iban-sorgulama.aspx linkine tıklayabilirsiniz.

IBAN sorgulama sayfası için üç bilgiye daha ihtiyaç duyacaksınız:

  • 1- Şube Kodu ya da Şube İsmi
  • 2- Müşteri No
  • 3- T.C Ziraat Bankası Ek No

Bu alanları doldurduktan sonra sağ altta yer alan kırmızı sorgula butonuna tıklayarak T.C Ziraat Bankası’na ait IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz. Kolaylık sağlanan IBAN numarasıyla birlikte para transferlerinde herhangi bir hata olmadan işlem yapabilir ayrıca IBAN numarası ile yapılan hatalı bir para transferi işleminin yapılmaması için IBAN doğrulama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

IBAN Doğrulama Nedir?

İnternet’in yaygınlaşmasıyla online alışveriş özellikle günümüz enformasyon toplumunun ve bilgi çağının olmazsa olmazları arasında yerini aldı. İnternet kullanan her 5 kişiden birinin online alışveriş yaptığını ve sadece ülkemizde yılda 33 milyon kredi kartı kullanıldığını düşünürsek e-alışverişte güven tüketicilerin ilk aradığı öncelik haline geliyor. Özellikler para transferinde karşı tarafın IBAN numarasını doğrulamak hayati önem taşıyor. Bu IBAN numarasının hangi isme ya da bankaya ait olduğunu öğrenebildiğiniz bu sisteme Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama sayfasından ulaşabilir IBAN Geçerlilik Hesabını sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan yapabilirsiniz. Tıklayın.

T.C. Ziraat Bankası IBAN Numarası Kaç Haneli Olur?

T.C. Ziraat Bankası IBAN No 2 harf ve 24 rakamdan oluşmaktadır. TR 0000 0000 0000 0000 0000 0001 örnek bir IBAN numarası olarak söylenebilir. Ayrıca bu IBAN numarası hesapla ilgili bilgileri de içerebilir. Mesela hesap numarası bu IBAN numarası içerisinde gizlidir. IBAN numarasının son 16 rakamı hesap numarasını barındırmaktadır.

Ayrıca T.C Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden destek almak için 444 00 00 tuşlayabilir, telefon bankacılığı içinse 0850 220 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

4
Sending
User Review
5 (4 votes)

Yorumlar

WORDPRESS: 0
kartal çilingir